Un etilotest practic de la firma CA-TEC CA 10FL cu senzor electrochimic (fuel cell), care reprezintă standardul de aur al etilotestelor portabile pentru uz personal și profesional la nivelul unui dispozitiv utilizat de poliție. Respirația este direcționată către senzorul de tip celulă de combustie cu electrozi dubli de platină, unde alcoolul se oxidează și generează un curent electric. Prin măsurarea precisă a acestui curent, etilotestul oferă o măsurare foarte exactă. Senzorul electrochimic este specific doar pentru alcool și nu reacționează la acetonă, cetonă sau alte substanțe care pot fi prezente în respirația umană. Testerul este echipat cu o funcție avansată de temperatură, care vă ajută să îl utilizați în intervalul optim de temperatură.
Un etilotest practic de la firma CA-TEC CA 10FL cu senzor electrochimic (fuel cell), care reprezintă standardul de aur al etilotestelor portabile pentru uz personal și profesional la nivelul unui dispozitiv utilizat de poliție. Respirația este direcționată către senzorul de tip celulă de combustie cu electrozi dubli de platină, unde alcoolul se oxidează și generează un curent electric. Prin măsurarea precisă a acestui curent, etilotestul oferă o măsurare foarte exactă. Senzorul electrochimic este specific doar pentru alcool și nu reacționează la acetonă, cetonă sau alte substanțe care pot fi prezente în respirația umană. Testerul este echipat cu o funcție avansată de temperatură, care vă ajută să îl utilizați în intervalul optim de temperatură.
Caracteristici:
| Senzor | electrochimic |
|---|---|
| Interval de măsurare min. | 0 ‰ |
| Gama max. de măsurare | 4 ‰ |
| Muștiucuri interschimbabile | Da |
| Unități de măsură | promile(‰) |
| Alimentare cu baterii | baterie AAA |
| Poate fi calibrat | Da |
| Dimensiune înălțime | 114 mm |
| Dimensiune lățime | 47 mm |
| Dimensiune adâncime | 24 mm |
| Greutate | 62 g |