| Sistem de operare | Symbian |
|---|---|
| Diagonala ecranului | 3,5 " |
| Memorie de operare | 0,128 GB |
| Rezoluția ecranului | 640x360 |
| Suportă Dual SIM | Nu |
| Tastatura cu butoane | retractabilă |
| Rezistență crescută a telefonului | Nu |
| Structura șasiului | plastic |
| Tehnologia ecranului | LCD |
| Capacitate baterie | 1500 mAh |
| Timp de așteptare | 430 ore |
| Greutate | 150 g |
| Dimensiune înălțime | 117 mm |
| Dimensiune lățime | 55 mm |
| Dimensiune adâncime | 16 mm |
| GPS pentru navigație | Da |
| Conector de sistem | microUSB |
| Jack audio de 3,5 mm | Nu |
| NFC | Nu |