| Protejează momentele importante ale condusului |
| Unghi larg de vizualizare pe trei benzi |
| Înregistrare Full HD clară |
| Senzorul G blochează înregistrarea în caz de impact |
Camera auto cu design discret, unghi de vizualizare 130 de grade, rezoluție video 1920×1080, aplicație pentru smartphone-uri, senzor G, slot pentru MicroSD
Echipați-vă mașina cu o cameră și înregistrați fiecare eveniment din trafic. Nu se știe niciodată când înregistrarea vă va fi utilă. Datorită designului discret, camera nu vă distrage atenția, permițându-vă să vă concentrați pe deplin la condus.
Camera monitorizează ceea ce se întâmplă pe carosabil și în afara acestuia la un unghi de 130 de grade, ceea ce acoperă chiar și 3 benzi de circulație. Camera înregistrează videoclipuri la o rezoluție de 1920×1080. Înregistrările sunt de înaltă calitate chiar și în condiții de vizibilitate redusă, cum ar fi noaptea sau vremea cețoasă. Modul Anti-Flicker previne reflexiile nedorite în înregistrări. Puteți reda videoclipurile direct pe ecranul integrat de 26 mm cu o rezoluție de 480×360. Foarte util este senzorul G, care în cazul unui impact al vehiculului blochează înregistrarea tocmai realizată. Camera poate realiza și fotografii.
Pentru camera 70mai Dash Cam A200 este disponibilă o aplicație pentru smartphone-uri cu suport pentru iOS și Android. Aplicația permite blocarea videoclipurilor selectate pentru a preveni suprascrierea accidentală. În cameră veți găsi un slot pentru card MicroSD. Camera înregistrează în buclă, ceea ce înseamnă că suprascrie treptat înregistrările mai vechi cu cele noi. În acest fel, economisește spațiu pe card.
Aplicația poate fi descărcată de aici:

Extindeți posibilitățile camerei cu ajutorul unui modul
suplimentar
Dacă utilizați setul de alimentare extins 70mai Hardware Kit
pentru alimentarea camerei, atunci aveți posibilitatea de a utiliza și
o altă funcție utilă a camerei.
Datorită acestui cablu, camera are funcția de monitorizare 24 de
ore prin faptul că permite înregistrarea în buclă.
Cu ajutorul senzorului G integrat, acesta poate detecta
șocuri bruște sau o coliziune. Vă va
avertiza vocal despre această situație la întoarcerea în vehicul și
pornirea camerei.
Înregistrare în interval de timp (Time-lapse)
Cu ajutorul camerei puteți utiliza și în timpul parcării funcția de
înregistrare time-lapse, similar, de exemplu, cu camerele de acțiune.
70mai Hardware Kit nu este inclus în pachet și poate fi
comandat aici
Caracteristici:
Parametri tehnici:
| Ecran | |
| Diagonala ecranului | 26 " |
|---|---|
| Unghiul de vizualizare | 130 ° |
| Memorie | |
| Slot pentru card de memorie | Da |
| Alimentare și baterie | |
| Capacitate baterie | 500 mAh |
| Deschiderea obiectivului | f/2.0 |
| Design, material și culoare | |
| Rezoluția maximă acceptată | 1920px |
| Tip | Cameră frontală |
| Dimensiuni și greutate | |
| Dimensiune înălțime | 35 mm |
| Dimensiune lățime | 47,5 mm |
| Dimensiune adâncime | 20 mm |
| Altele | |
| Alte caracteristici (camere de bord) | G-Senzor, Mod parcare 24 de ore |
Bună ziua, Slotul pentru card: MicroSD (max 128 GB) Salutări www.SUNNYSOFT.cz