| Rază de comunicare de până la 10 km |
| Putere compactă de până la 8 W |
| 128 de canale pentru o acordare ușoară |
| UHF VHF pentru utilizare versatilă |
| Puncte Pick-up | 12,99 lei | 20.05. ajunge la dvs. |
| Livrare la adresă | 19,99 lei | 20.05. ajunge la dvs. |
Stație radio portabilă populară, dimensiuni miniaturale, putere 8W, programabilitate canale, bandă UHF/VHF, rază de acțiune de până la 10 km, număr de canale 128
Una dintre cele mai populare stații radio din Republica Cehă. Acest model
de stație radio este apreciat pentru dimensiunile sale reduse,
prețul avantajos, performanța stațiilor
radio profesionale cu o rază de comunicare de până la
10 km și canale partajate programabile UHF
sau VHF.
Modelul de stație radio Baofeng UV-5R 8W are
128 de canale de memorie și este echipat cu un ecran
LCD iluminat color. Acest model de stație portabilă este popular în
special printre radioamatori sau jucătorii de
airsoft. Datorită parametrilor și funcțiilor sale, este
potrivită și pentru utilizarea în construcții,
securitate, logistică sau chiar și pentru
excursii.
La stația radio se pot conecta și alte dispozitive pentru modul
hands-free folosind conectorul standard de tip
Kenwood. Datorită acestui conector, puteți utiliza diverse
tipuri de seturi de căști și microfoane externe
suplimentare cu difuzor, buton PTT și cablu spiralat. Accesoriile
oferite pot fi găsite în secțiunea Accesorii.
Stația radio este livrată cu o baterie cu o capacitate de
1800mAh. Această baterie, datorită și funcției
power save, rezistă în modul standby până la 24 de
ore. În utilizare normală, bateria rezistă
până la 5 ore. Dacă totuși aveți nevoie de mai mult,
puteți achiziționa și o baterie de rezervă. Alte baterii găsiți în
secțiunea de accesorii. Nivelul scăzut al bateriei este semnalat de
indicatorul de stare a bateriei, după care puteți fie să
înlocuiți bateria, fie să o introduceți în încărcătorul de
birou. Acest încărcător este inclus în pachet.
Stația radio are putere comutabilă în banda VHF
8 W, 5W sau 1W și în banda
UHF 7 W, 4W sau 1W.
Intervalul de frecvență al benzilor este 136 –
174 MHz în banda VHF și în banda
UHF intervalul este 400 – 520 MHz. Pentru
utilizare sunt disponibile 128 de canale de memorie.
Atunci când utilizați stația radio, veți aprecia cu siguranță
raza sa de acțiune. Stațiile radio pot comunica în spațiu
deschis până la o distanță de 10 km.
Pentru o comunicare mai simplă, stația radio acceptă unele funcții care facilitează operarea acesteia.
Avantaje:
Specificații tehnice:
Avertisment: Atunci când utilizați stații radio, este necesar să respectați și să urmați legile țării respective care reglementează utilizarea stațiilor radio.
| Alimentare și baterie | |
| Încărcare | Da |
|---|---|
| Capacitate baterie | 1800 mAh |
| Timp de așteptare | 24 ore |
| Comunicare | |
| Interval | 10000 m |
| Numărul de canale | 128 |
| Banda de frecvență | VHF, UHF, UHF+VHF |
| Conector pentru căști | K1 |
| Design, material și culoare | |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni și greutate | |
| Dimensiune înălțime | 110 mm |
| Dimensiune lățime | 58 mm |
| Dimensiune adâncime | 32 mm |
| Greutate | 130 g |
| Altele | |
| Numărul de bucăți din pachet | 1 |
Îmi îndeplinește așteptările, cunoaște cu adevărat parametrii descriși.
Vă mulțumim pentru recenzia dvs. pozitivă și pentru achiziția dvs.! Ne bucurăm că sunteți mulțumit de produs. Așteptăm cu nerăbdare următoarele dvs. comenzi.
No, the Baofeng UV-5R cannot be programmed to receive CB frequencies.