| Fotografii de 200 MP pline de detalii |
| Încărcare la 120W în 19 minute |
| AMOLED de 6,67" cu 120 Hz |
| Design rezistent cu IP68 |
Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ impresionează la prima vedere prin designul său
elegant și setul de tehnologii avansate. Cu un ecran AMOLED de
6,67" cu o rezoluție de 2712 × 1220 pixeli și
o frecvență de reîmprospătare de 120 Hz, acesta oferă
animații fluide și culori vibrante. Experiența vizuală la vizionarea
videoclipurilor, jocuri sau răsfoirea fotografiilor este perfectă. Protecția
ecranului este asigurată de sticla rezistentă Corning Gorilla Glass
Victus.
Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ impresionează la prima vedere prin designul său
elegant și setul de tehnologii avansate. Cu un ecran AMOLED de
6,67" cu o rezoluție de 2712 × 1220 pixeli și
o frecvență de reîmprospătare de 120 Hz, acesta oferă
animații fluide și culori vibrante. Experiența vizuală la vizionarea
videoclipurilor, jocuri sau răsfoirea fotografiilor este perfectă. Protecția
ecranului este asigurată de sticla rezistentă Corning Gorilla Glass
Victus.
În echipare nu lipsește o cameră principală profesională cu
o rezoluție de 200 Mpx și un obiectiv macro cu
o rezoluție de 2 Mpx, care permit capturarea unor fotografii
excepționale în diverse condiții de iluminare. Datorită
tehnologiei inovatoare Xiaomi Imaging Engine, fotografiile
ating o claritate și un detaliu extraordinar. Camera selfie cu
o rezoluție de 16 Mpx asigură portrete și apeluri video de
calitate.
Telefonul este propulsat de un chipset puternic de 4nm MediaTek
Dimensity 7200-Ultra cu o frecvență de lucru de până la
2,8 GHz, susținut de o memorie RAM de 8 GB.
Datorită extinderii dinamice a memoriei RAM, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ poate
gestiona fără probleme multitasking-ul sau aplicațiile solicitante.
Dispozitivul oferă un nivel ridicat de confort pentru utilizator cu funcții
precum deblocarea prin amprentă integrată în ecran,
certificarea IP68 care asigură rezistența la apă și praf,
și o încărcare incredibil de rapidă cu o baterie de
5000 mAh, care ajunge la 100% capacitate în doar
19 minute datorită încărcătorului de 120W.
Difuzoarele duale cu tehnologie Dolby Atmos și suportul pentru
Dolby Vision sau HDR10+ garantează că
experiențele tale multimedia vor fi la cel mai înalt nivel.
Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ este o alegere excelentă pentru oricine caută
un telefon cu ecran mare, cameră excelentă, design robust și autonomie mare a bateriei. Cu suport pentru cele mai noi tehnologii și un suport
software de 48 de luni din fabrică, acest smartphone redefinește
așteptările de la un dispozitiv mobil în categoria sa de preț.
Caracteristici:
Parametri tehnici:
| Sistem de operare | |
| Sistem de operare | Android |
|---|---|
| Ecran | |
| Diagonala ecranului | 6,67 " |
| Rezoluția ecranului | 2712x1220 |
| Tehnologia ecranului | Amoled |
| Memorie | |
| Memorie internă | 256 GB |
| Memorie de operare | 8 GB |
| Alimentare și baterie | |
| Conector de sistem | USB-C |
| Încărcare wireless | nu se poate |
| Capacitate baterie | 5000 mAh |
| Comunicare | |
| Suportă Dual SIM | Da |
| NFC | Da |
| Design, material și culoare | |
| Rezistență crescută a telefonului | Da |
| Tastatura cu butoane | nu |
| Structura șasiului | aluminiu |
| Culoare | alb |
| Dimensiuni și greutate | |
| Dimensiune înălțime | 161,4 mm |
| Dimensiune lățime | 74,2 mm |
| Dimensiune adâncime | 8,9 mm |
| Greutate | 204 g |