| Luminează până la 300 de ore |
| Rază de iluminare de 170 de metri |
| Rezistă la apă, căderi și îngheț |
| Două culori de lumină asigură totul |
| Puncte Pick-up | 12,99 lei | 20.05. ajunge la dvs. |
| Livrare la adresă | 19,99 lei | 20.05. ajunge la dvs. |
Lanternă frontală pentru utilizatori exigenți cu autonomie a bateriei de până la 300 h, grad de protecție IP68, distanță de iluminare de până la 170 m, capacitate baterie 3400 mAh, conector USB-C
Fenix HM65R-T V2.0 este alegerea supremă pentru utilizatorii exigenți care caută o combinație de performanță ridicată, durată lungă de viață a bateriei și durabilitate excepțională. Indiferent dacă alergați pe poteci, urcați în munți, mergeți cu bicicleta sau campați în ploaie, această lanternă frontală vă va oferi lumină și siguranță. Datorită reflectoarelor duale cu un spectru de culori de la alb de zi până la o strălucire caldă de ceață, o autonomie de până la 300 de ore și o putere extremă de până la 1600 lumeni, este pregătită pentru orice – de la un antrenament rapid la situații de criză.
Construcția cu două reflectoare independente permite comutarea între lumina albă rece (6500 K) și lumina albă caldă (3000 K), care pătrunde mai bine prin ceață sau zăpadă. Reflectorul principal oferă trei moduri de iluminare până la 1600 lm cu o rază de acțiune de 170 m, iar cel secundar oferă patru moduri de până la 800 lm și o rază de acțiune de 112 m – inclusiv un mod SOS de urgență. Combinația tehnologiilor OSRAM și Luminus asigură o iluminare precisă în orice situație, chiar și în condiții de vizibilitate redusă.
Corpul din magneziu nu este doar extrem de ușor, ci și foarte durabil – lanterna frontală supraviețuiește unei căderi de la 2 metri și scufundării la o adâncime de 2 metri (IP68). Noua bandă lată Sport Fit, cu rotiță pentru strângere, poate fi reglată cu o singură mână, chiar și cu mănuși. În plus, este perforată și reflectorizantă, asigurând astfel și siguranță pasivă. Datorită decupajelor, banda poate fi scoasă ușor, iar lanterna poate fi utilizată și pe o cască de protecție sau sportivă.

În pachetul de bază veți găsi un acumulator reîncărcabil 18650 cu o capacitate de 3400 mAh, care se încarcă prin intermediul unui conector modern USB-C (aprox. 3 ore). Alternativ, pot fi utilizate și două baterii CR123A. Indicatorul de încărcare, reglarea digitală a puterii și funcția de blocare a butoanelor asigură o utilizare confortabilă și sigură. În cazul iluminării pe termen lung, lanterna frontală își ajustează automat puterea pentru a asigura o autonomie cât mai mare.
Această lanternă frontală nu este un compromis – este un instrument profesional pentru toți cei care doresc să aibă lumina sub control chiar și în cele mai dificile condiții. Fie că sunteți sportiv, turist sau salvator, HM65R-T V2.0 cu siguranță nu vă va lăsa la întuneric.
Raza de acțiune
Moduri de iluminare
Alimentare
Rezistență
Alte funcții
Compatibilitate
| Tipul de accesorii | |
| Tip | lumina capului |
|---|---|
| Alimentare și baterie | |
| Încărcare | Da |
| Capacitate baterie | 3400 mAh |
| Program de funcționare | 300 ore |
| Alimentare electrică | Baterii de consum, Acumulator |
| Comunicare | |
| Tipul de conector | USB-C |
| Design, material și culoare | |
| Aplicații mobile | Nu |
| Grad de protectie | 68 IP |
| Lumină ulterioară maximă | 170 m |
| Flux luminos maxim | 1600 lm |
| Temperatura cromatică | 6500 K |
| Rezistență crescută | Da |
| Dimensiuni și greutate | |
| Dimensiune înălțime | 47 mm |
| Dimensiune lățime | 80 mm |
| Dimensiune adâncime | 35 mm |
| Greutate | 140 g |
| Altele | |
| Numărul de moduri de iluminare | 8 |
| Funcţie | Lumină spot, Lumină difuză |